Předškoláci - "Učíme se" i doma | Mateřská škola Novosedly | Mateřská škola Novosedly Superowl

Předškoláci - "Učíme se" i doma

Vážení rodiče,
omlouváme se, že v současné době se my učitelé nemůžeme plně věnovat dětem (především předškolákům), jak bychom chtěli. Nynější situace nám to prozatím bohužel nedovolí. Nicméně i přesto chceme, aby se našim předškolákům dostávalo alespoň nějakého "učení". Procvičovat lze totiž i doma s Vámi a proto Vám zde poskytneme některá doporučení na činnosti, které můžete společně dělat.

Návrhy činností:
1. Procvičujte trpělivost při hře, dbejte na důslednost a dokončení hry (např. Dobble, pexeso, puzzle, Člověče, nezlob se, aj.)
2. Rozvíjejte slovní zásobu - povídejte si s dětmi, ptejte se, čtěte pohádky (důležité je porozumění čteného textu), popisujte obrázky
3. Oblast jemné motoriky (úchop tužky)
4. Stříhejte letáky, noviny
5. Kreslete si, mluvte s dětmi
6. Pozorujte probouzující se jarní přírodu
7. Domácí úkol - vytvořte společně s dětmi koláž o vašem pobytu doma (vystřižené/nakreslené obrázky - co jste dělali)

Doufáme, že se všichni co nejdříve zase uvidíme a budeme se těšit!
Kolektiv MŠ :-)