Zamykáme les, aby tam nikdo nevlez :-) Listopad 2023 | Mateřská škola Novosedly | Mateřská škola Novosedly Superowl

Zamykáme les, aby tam nikdo nevlez :-) Listopad 2023

Jako již tradičně v listopadu nadešla chvíle na zamykání lesa. Ještě před samotnou cestou k lesu se děti ve školce seznámily s tím, jak vlastně zvířátka v lese přezimují, co je dobré jim v zimě přinést do krmelce a co naopak nenosit. Tvořili jsme, hráli si s podzimními plody a povídali jsme si o lesních zřírátkách. Ještě nám i počasí přálo, protože letošní podzim se opravdu vyvedl, a tak nebyla nouze o pobyty na školkové zahradě a  krásné procházky v okolí. Děti si pak v rámci přípravy na zamykání lesa vyrobily ve školce každý svůj klíč a potom už sme se všichni vydali k lesu, kde nám paní z mysliveckého spolku udělala zajímavou přednášku o tom, jak to vlastně tady v tom našem lese chodí, jaká zvířátka tady žijí, čím se živí, čím jim můžeme v zimě přilepšit a spoustu dalších zajímavostí. My jsme jí na oplátku řekli naši básničku "Zamykám, zamykám les, aby sem nikdo nevlez..." a zvířátkům jsme do krmelce nasypali samé zdravé dobroty.  A cože je vlastně to "zamykání" lesa? No, to je vlastně takové symbolické uzavření lesa před zimou, abychom už do lesa nechodili na procházky a nerušili zvířátka během jejich zimního spánku, protože právě tím jim můžeme velmi uškodit.